MILITARIA ACADEMICA

Společnost pro výzkum dějin vojenství od února 2023 ve spolupráci s partnerem v podobě renomovaného nakladatelství historické literatury Scriptorium produkuje edici monografií a kolektivních monografií MILITARIA ACADEMICA. Řada je zaměřena na explicitně teoreticko-metodologicky ukotvené odborné texty, zabývající se z nejrůznějších paradigmatických pozic historií vojenství. Editorem řady je Petr Wohlmuth.

Prvním svazkem edice je kolektivní monografie Vojenská služba v interdisciplinární perspektivě, vycházející v únoru 2023. Obsahuje šest původních studií, zabývajících se kulturními dějinami vojenské služby v dlouhém 19. a 20. století. Autoři z Akademie věd ČR, Univerzity Karlovy, Univerzity Palackého v Olomouci, Varšavské univerzity, Vojenského historického ústavu Praha a Muzea východních Čech v Hradci Králové představují texty, vycházející z témat, otevřených na eponymní konferenci, spolupořádané SVDV v roce 2021. Doporučená cena 220 Kč. Distribuce Kosmas.

MA1 – Petr Wohlmuth, ed. Vojenská služba v interdisciplinární perspektivě (Scriptorium a Společnost pro výzkum dějin vojenství: Dolní Břežany a Terezín, 2023). Rozsah 176 stran, brožovaná vazba.